Zazwyczaj śluby organizowane są wiosną lub latem, a tymczasem ślub jesienią jest wyjątkowo klimatyczny. Ustalając szczegóły uroczystości i przyjęcia weselnego warto czerpać inspirację z przyrody, która w trakcie tej pory roku mieni się wieloma intensywnymi barwami. Kompletujecie jesienne dekoracje weselne? Nie zapomnijcie o zaproszeniach. Sprawdźcie nasze propozycje zaproszeń, które w perfekcyjny sposób oddają pełen urok pory roku, podczas której natura przechodzi prawdziwą metamorfozę.

 

Wesele jesienią często kojarzy się z brzydką pogodą i niezbyt korzystną alternatywą dla uroczystości letnich. Błędnie! Ślub jesienią ma wyjątkowy urok, jest niezwykle klimatyczny i romantyczny. Jeśli macie zamiar zorganizować uroczystość początkiem jesieni, kiedy natura dopiero zaczyna się zmieniać, operując wyjątkowo wyrazistymi kolorami, a temperatury wciąż są wysokie, możecie zorganizować przyjęcie na łonie natury, dodatkowo dostarczając zaproszonym gościom piękną scenerię. Wesele jesienią na polanie, blisko lasu, bez wątpienia oczaruje zaproszonych gości. Kompletując jesienne dekoracje weselne, nie zapomnijcie o najważniejszym, czyli zaproszeniach, które również powinny oddawać charakter uroczystości, już na wstępie oczarowując gości i wprowadzając ich w klimat, jaki będzie panował podczas Waszego wielkiego dnia. Jak powinny wyglądać jesienne zaproszenia ślubne?

 

 

Jesienne zaproszenia ślubne - jaką kolorystykę wybrać? 

Zaproszenia ślubne jesienne powinny być odzwierciedleniem uroku tej pory roku i klimatu, jaki będzie miało przyjęcie. Ślub jesienią to idealna okazja do tego, aby przygotować uroczystość w klimacie boho, dla którego charakterystyczne kolory są spójne z barwami jesiennymi. Zatem jaki wzór wybrać?

 

  • zaproszenia ślubne butelkowa zieleń Secret Garden - stylistyką nawiązujące do sztuki malarstwa, ozdobione stylową wklejką do koperty z motywem kwiatów w stonowanych kolorach i kaligraficznym krojem pisma. Te zaproszenia jesienne wykonane na papierze bawełnianym z delikatnie widocznymi włóknami idealnie wpisują się w klimat boho
  • zaproszenia ślubne boho Wild Flowers - jeśli chcecie, aby jesień dominowała w waszych dekoracjach ślubnych, kolekcja Wild Flowers jest tym, czego szukacie. Ręcznie wytwarzany papier czerpany w zestawieniu z rdzawą kopertą idealnie oddaje odcień jesiennych liści, podobnie, jak wklejka do koperty w postaci kwiatów w typowo jesiennych odcieniach. Z kolei delikatne zdobienia w postaci motywu roślinnego na karcie zaproszeń nawiązują do stylu rustykalnego lub boho, nadając zaproszeniom wyjątkowo romantycznego klimatu
  • zaproszenia ślubne kwiatowe Antique blossom - jeśli marzycie o tym, aby Wasz ślub i przyjęcie weselne miało przytulny, wyjątkowo romantyczny klimat, zaproszenia jesienne z motywem kwiatów będą strzałem w dziesiątkę. Stonowane kolory sprawiają, że zaproszenia wyglądają wyjątkowo elegancko, z kolei zestawienie odręcznego kroju pisma z motywem kwiatów w antycznym wydaniu nadrukowanych na osobnej karcie, w pełni oddają jesienny klimat boho. Zestawienie czerni, butelkowej zieleni i brudnego różu zapewnia wyjątkowy efekt wizualny.

 

 

Jesienne zaproszenia ślubne - podkreślcie urok pory roku 

Wesele jesienią co prawda kojarzy się z klimatem boho, co nie oznacza, że ślub jesienią musi być zaaranżowany w takim stylu. Wolicie uroczystości w bardziej minimalistycznym wydaniu? Wybierzcie eleganckie zaproszenia ślubne. Zamiast wyrazistych dekoracji, np. w postaci kwiatów, postawcie na zaproszenia jesienne oddające charakter pory roku kolorystyką, w jakiej zostały utrzymane. Butelkowa zieleń, ciepłe brązy, odcienie czerwieni i bordo, przygaszony róż i żółć - jesienne dekoracje weselne i zaproszenia tego typu będą się prezentować wyjątkowo elegancko, a równocześnie będą stonowane, podobnie, jak jesienne barwy. Wybierając minimalistyczne zaproszenia, zwróćcie szczególną uwagę na detale - to właśnie one odgrywają tu kluczową rolę, nadając dekoracyjności. Kaligraficzne fragmenty tekstu, minimalistyczna wklejka do koperty, ozdobne odbicie lakowe, stonowana lub transparentna opaska na karty zaproszenia, czy ręcznie rwana, szyfonowa wstążka - tego typu elementy nadadzą wyrazistości, bez zaburzenia eleganckiej wizji w minimalistycznym wydaniu. Wybierając jesienne zaproszenia ślubne, zwróćcie też uwagę na rodzaj papieru, z jakiego powstają karty zaproszeń. Papier ręcznie czerpany, półprzezroczyste kalki, papier bawełniany z delikatną fakturą włókien, czy ekologiczny, pozyskiwany z migdałów będzie się prezentował bardzo stylowo.  

Od pewnego czasu klimat boho jest wyjątkowo doceniany przez przyszłe Pary Młode. Nic w tym dziwnego, styl ten nawiązuje do natury, jest wyjątkowo romantyczny, a równocześnie elegancki i stonowany, a mimo to przytulny i ciepły. Kolorystyka i zdobienia charakterystyczne dla uroczystości w typie boho świetnie odzwierciedlają jesienny klimat, dlatego styl ten tworzy wyjątkowo zgodną parę z uroczystością i przyjęciem weselnym organizowanym o tej porze roku. 

Więcej artykułów

Ślub i wesele w stylu minimalistycznym - inspiracje

Jesteście zwolennikami minimalizmu? Planując ślub i wesele, nie rezygnujcie ze swoich upodobań. Obecnie ślub minimalistyczny, na którym królują wyw...

Weselny savoir-vivre, czyli jak nie popełnić gafy na przyjęciu weselnym

Zasady savoir-vivre podczas przyjęcia weselnego są bardzo ważne - pamiętajcie, że dla każdej Pary Młodej dzień ślubu jest jednym z najważniejszych ...