Jesteście zaręczeni? Przed Wami dzień, w którym oficjalnie przypieczętujecie Waszą miłość. Postanowiliście zorganizować kameralne, klimatyczne przyjęcie weselne? Niewielka ilość zaproszonych gości nie oznacza mniej absorbujących przygotowań. Sprawdźcie, od czego zacząć planowanie ślubu i wesela, aby Wasz wielki dzień był wyjątkowy, tak, jak sobie to wymarzyliście. Podpowiadamy, kiedy zacząć przygotowania ślubne i jak powinien wyglądać ich harmonogram. 

 

Planowanie wesela - od czego zacząć, aby bez stresu wszystko dopiąć na ostatni guzik? Organizując małe przyjęcie weselne, możecie rozpocząć przygotowania nieco później niż w przypadku wesela na ponad setkę gości, chociaż, rzecz jasna, wszystko jest uzależnione od tego, w jakiej scenerii chcecie zorganizować przyjęcie. Przyjęło się, że wesele powinno być huczne, a na przyjęciu powinny zagościć wszystkie osoby, z którymi łączą lub łączyły nas jakieś relacje - zarówno z bliższej, jak i dalszej rodziny, przyjaciele, znajomi, a nawet ci, z którymi nie utrzymujemy na co dzień kontaktu, jednak kiedyś zaprosili nas na swoje przyjęcie weselne. Odchodzi się od tego modelu na rzecz klimatycznych przyjęć, podczas których króluje intymna atmosfera. Dlaczego?  

Zalety, jakie niesie ze sobą małe przyjęcie weselne 

Zastanawiacie się, czy małe przyjęcie weselne to dobry pomysł? Odpowiadamy: TAK! Pod warunkiem, że będzie to w zgodzie z Wami. Pamiętajcie, że dzień ślubu to święto Wasze i Waszej miłości - zaproście na nie tych, bez których nie wyobrażacie sobie tej uroczystości. Niewątpliwą zaletą małych wesel jest klimat, jaki panuje zarówno podczas uroczystości, jak i przyjęcia. Duże wesela z pewnością mają swoją niepowtarzalną atmosferę, jednak często, ze względu na dużą ilość gości, Para Młoda nie ma możliwości porozmawiać, czy spędzić chwili z każdym. Weselni goście również nie mają sposobności bliższego poznania się, czy wspólnej zabawy ze wszystkimi. Małe przyjęcie weselne umożliwia celebrację i pełne przeżywanie jednego z najważniejszych dni w życiu Młodej Pary w gronie najbliższych. Uroczystość organizowana na niewielką ilość osób daje też więcej możliwości pod względem scenerii - coraz większym zainteresowaniem cieszą się wesela w ogrodach, na plaży, czy w innych nietypowych miejscach - zgromadzenie sporej ilości gości w takim miejscu mogłoby być zwyczajnie niemożliwe. Jeśli zatem jesteście romantykami, dla których liczą się bliskie relacje i chwile spędzane z najbliższymi, małe przyjęcie weselne jest dla Was idealne. Aby cieszyć się wyjątkowymi chwilami, sprawdźcie, od czego zacząć planowanie ślubu. 

Małe przyjęcie weselne - jak je zorganizować?

Organizacja wesela - od czego zacząć? Harmonogram przygotowań ślubnych przede wszystkim powinien uwzględniać datę wydarzenia, listę gości i budżet, na jaki możecie sobie pozwolić - te trzy elementy warunkują dalsze działania. Kolejnym aspektem są dekoracje - zarówno miejsca, w którym złożycie sobie przysięgę, jak sali weselnej. Tu dobrym rozwiązaniem będzie planer ślubny, w którym będziecie mogli przygotować listę rzeczy do zrealizowania i przyporządkować do nich konkretne daty realizacji - to też świetny sposób na kontrolę wydatków. Poza praktycznymi elementami organizacji nie zapominajcie, że klimat uroczystości jest szalenie ważny, gdyż to właśnie on wpływa na komfort i wrażenia zarówno Pary Młodej, jak i zaproszonych osób. Na atmosferę wpływają bez wątpienia elementy wystroju. Małe przyjęcie weselne powinno być romantyczne i przytulne. Jak osiągnąć taki efekt? Pamiętajcie o kilku podstawowych elementach, do których zalicza się między innymi papeteria ślubna, dekoracje stołów, sali, strój Nowożeńców oraz upominki dla gości. Wybierając papeterię, wybierzcie wzór, który będzie współgrał z klimatem, jaki chcecie, aby panował na przyjęciu. Zaproszenia ślubne nowoczesne będą idealne w przypadku ślubu i wesela w stylu glamour, gdzie dominuje złoto i srebro. Równie dobrze sprawdzą się tu eleganckie zaproszenia ślubne, np. z ręcznie robionymi złoceniami. Z kolei na typowo romantyczne przyjęcia w klimacie boho lub rustykalnym, gdzie królują inspiracje naturą, zaproszenia ślubne białe kwiaty z kaligraficznymi wstawkami będą idealną formą wprowadzenia w nastrój, jaki będzie panował podczas uroczystości. Kompletując dekoracje stołów, miejsca zaślubin, czy sali, w której odbędzie się przyjęcie, starajcie się nawiązywać stylistyką do tej, która zagościła na zaproszeniach. Wybierając drobne podarunki dla bliskich, którzy w Waszym wielkim dniu dzielili z Wami emocje i chwile wzruszenia, pamiętajcie, aby typ prezentu również pasował do klimatu, o jaki zadbaliście podczas wesela. Tak spójny ślub i wesele na dłużej zapadnie w pamięć zaproszonych osób, które z sentymentem będą wracały do jednego z najważniejszych dni w Waszym życiu.

 

Doskonale wiemy, że organizacja ślubu i wesela - bez względu czy to uroczystość na pokaźną ilość osób, czy małe przyjęcie weselne, jest mocno stresująca dla przyszłej Pary Młodej. Dlatego też mamy nadzieję, że powyższy poradnik pomoże Wam ustalić, jak powinno wyglądać planowanie wesela, od czego zacząć, aby wszystko przebiegło pomyślnie i o czym koniecznie warto pamiętać, aby zaproszeni goście czuli się odpowiednio zaopiekowani, a Nowożeńcy spełnili swoje marzenie o wymarzonym dniu, w którym powiedzieli sobie sakramentalne “tak”.

Więcej artykułów

Zimowe zaproszenia ślubne: granat, biel, czerń. Nasze propozycje

Zakochani zazwyczaj planują ceremonię zaślubin tak, aby odbyła się w słonecznym, ciepłym miesiącu, kiedy piękna pogoda dopisuje - okres od maja do ...

Planowanie wymarzonego ślubu i wesela – od czego zacząć?

Marzy Wam się kameralne przyjęcie weselne wyłącznie w gronie najbliższych? Małe przyjęcie ślubne daje sporo możliwości - zarówno pod względem organ...