Zielony kolor- dlaczego warto?

Pierwsza myśl jaka przychodzi do głowy po usłyszeniu “zielony” to spokój, odpoczynek, relaks. Ciemnozielony kolor od dawna kojarzony był z elegancją oraz wytwornością. Jest to barwa obok, której nie można przejść obojętnie. Już od kilku lat kolor ten króluje w wielu pomieszczeniach, dodając szyku, oryginalności oraz powiewu świeżości. Można go łączyć z delikatnymi kolorami, jak i tymi kontrastującymi w celu uzyskania nietuzinkowego efektu.  

Warto zaznaczyć, że jeśli ktoś podąża ciągle za zmieniającymi się za trendami wnętrzarskimi lub lubi zmieniać wystrój wnętrza stosunkowo często, wystarczy dołożyć tylko kilka dodatków w kolorze ciemnej, butelkowej zieleni, aby wprowadzić całkiem inny klimat w pomieszczeniu, bez konieczności zmiany całej aranżacji. Jest to bardzo wdzięczny kolor, który potrafi nadać wnętrzu wyrazistego charakteru, bez potrzeby remontowania całego pomieszczenia. W tym artykule zajmiemy się przedstawieniem kilku propozycji zielonych dodatków do salonu, oraz pokazaniem w jaki sposób je łączyć z innymi dodatkami czy kolorami, aby wprowadzić do twojego pomieszczenia odrobinę elegancji w nowoczesnym stylu. 

 

Pomysły na wykorzystanie zieleni w salonie


Bardzo bezpiecznym, a zarazem popularnym sposobem na wprowadzenie butelkowej zieleni do wnętrza, jest połączenie jej z neutralnymi kolorami jak beże, biel, szarość. W takim wypadku możemy być pewni, że zestawienie takie z pewnością się sprawdzi, a nieliczne, skromne, zielone dodatki będą przykuwały wzrok. 

Do odważnych świat należy, także polecamy łączenie zieleni z kolorami, które ze sobą kontrastują. Możemy zapewnić, że zieleń doskonale sprawdzi się w połączeniu z czerwienią, złotem, różem czy niebieskim kolorem. Zestawienie to sprawdzi się w klasycznych wnętrzach, czy eleganckich typu glamour. Jednak od jakiegoś czasu odchodzi się od tego spojrzenia na ciemnozielony kolor, który coraz częściej wykorzystywany jest w nowoczesnych aranżacjach, skandynawskich klimatach, a niekiedy kolor ten łączy wiele stylów. 

Zieleń ze złotem to połączenie w iście królewskim stylu. Jest to zestawienie, które najbardziej oddają charakter wzniosłego luksusu i nietuzinkowej elegancji. Przykładem zastosowania tej kolorystyki może być piękna, butelkowa kanapa oraz złote dodatki do salonu, takie jak ramki na zdjęcia, industrialny stolik czy drobne, złote ozdoby.   

Trend dotyczący aranżacji wnętrz z użyciem zielonego koloru jest bardzo dobrym wyjściem dla osób, które uwielbiają żywe rośliny, botaniczne dekoracje, motywy roślinne. Bardzo łatwo jest znaleźć dekoracje w tym stylu, które będą ze sobą współgrały. 

Poniżej zostało przedstawionych kilka inspiracji z wykorzystaniem plakatów Sottio, sklepu, który oferuje wiele modnych plakatów na ścianę. 

 

 

 

Zielony plakat - niezobowiązujący dodatek do nowoczesnego salonu 

 Bardzo dobrą alternatywą jest wykorzystanie dodatków na ścianę, np plakat w kolorze butelkowej zieleni, aby w szybki oraz prosty sposób uzupełnić braki tej barwy w swoim wnętrzu. Plakat jest ozdobą, która jest w zupełni pod naszą kontrolą: dzięki szerokiemu wyborowi można swobodnie decydować o tym jaki ma mieć rozmiar, jaka ilość zieleni ma na nim się znajdować, w jakim dokładnym odcieniu zieleni ma być on utrzymany, czy nawet to co ma przedstawiać. Jeśli potrzebujemy delikatnego zaakcentowania zieleni możemy postawić na plakat w rozmiarze A4 z  grafikę botaniczną np: palmę lub szkic zwierzęcia, np. papugi. Jest to bardzo niezobowiązujący zabieg, ponieważ plakat w każdej chwili można ściągnąć ze ściany i przenieść do innego pomieszczenia. 

 

Może jednak okazać się, że przy dosyć dużym pomieszczeniu będzie nam potrzebne mocniejsze podkreślenie tego koloru, a nie chcemy decydować się na przemalowanie ściany czy nałożenie tapety. Rozwiązaniem może okazać się plakat przedstawiający intensywną butelkową zieleń, kontrast. Dodatek taki orzeźwi oraz ożywi całe pomieszczenie. 

 

Dodatki w kolorze butelkowej zieleni to rozwiązanie dla osób nie bojących łączyć się odważnych kolorów.  Jednak na samym początku trzeba przemyśleć z jakimi kolorami będzie łączona zieleń i w jakich pomieszczeniach. Gdy już będziemy mieli to ustalone należy zastanowić się nad doborem odpowiednich dodatków. Trzeb pamiętać o rozważnym ich dobieraniu, ponieważ ciemna zieleń jest bardzo dominującym kolorem, które niepostrzeżenie może przytłumić wnętrze. 

 

Więcej artykułów

Plakaty na prezent - czy mogą być dobrym pomysłem?

Plakat dekoracyjny, czyli prezent dla każdego W życiu każdego z nas nastąpiła taka chwila, w której stanęliśmy przed wyborem prezentu dla bliskie...

Aranżacja ściany nad kanapą - 5 propozycji

Salon, czyli serce domu Pierwszymi słowami, które nasuwają się na myśl o salonie jest to “serce domu”. To w nim przesiadujemy wolne chwile po pracy...