Plakat dekoracyjny, czyli prezent dla każdego

W życiu każdego z nas nastąpiła taka chwila, w której stanęliśmy przed wyborem prezentu dla bliskiej nam osoby. Często jednak zdarza się, że pomimo faktu bardzo dobrej znajomości tejże osoby, nie mamy żadnego pomysłu na upominek. W głowie kreujemy sobie wizję idealnego, wyjątkowego, oryginalnego prezentu, który oprócz tego, że będzie tym nietuzinkowym, to oczywiście zapadnie obdarowanej osobie w pamięć. W tym artykule postaramy się pokazać, że plakat jest trafionym pomysłem na upominek dla każdego niezależnie od wieku, płci czy zainteresowań. Także, jeśli jesteś w trakcie poszukiwań prezentu dla przyjaciółki, dla chłopaka, dla pary młodej, czy może dla siostrzenicy, uważamy, że warto rozważyć pomysły, który podrzucamy ;)

 

Piękno w prostocie

Plakat dla wielu może okazać się bardzo prostym pomysłem na prezent, jednak w swojej prostocie może okazać się wyjątkowym. Znając osobę, którą chce się obdarować, możemy zapewnić, że jest to idea, która na pewno się sprawdzi. Jednak, gdy istnieje tak przeogromny wybór plakatów­: rozpoczynających od plakatów botanicznych, idąc przez abstrakcje kończąc na krajobrazach, w jaki sposób można się zdecydować na ten jeden perfekcyjny, skąd mieć pewność, że wybrany przez nas plakat okaże się tym unikatowym prezentem? W tym momencie przychodzimy z pomocą, aby proces decyzyjny stał się dużo krótszy, a tym samym bardziej efektywny, aby pominąć rozczarowań nowym prezentem, który zamiast okazać się hitem, może okazać się niewypałem.

Podstawowe zasady 

  1. Przy wyborze plakatu istotne jest, aby dowiedzieć się jakie ma zainteresowania osoba, dla której szukamy prezentu. Jeśli już to wiemy i jesteśmy tego pewni, to osiągnęliśmy sukces w 90%. Reszta to już estetyka czy kolorystyka plakatu. Poniżej przedstawimy kilka propozycji dopasowanych do poszczególnych hobby, wśród których mamy nadzieję, że pojawi się ten jedyny:

Podróżowanie - czyli plakaty dla osoby, która nie wyobraża sobie życia bez podróżowania, odkrywania nieznanych zakątków. Upominek taki pozwoli zatrzymać wspomnienia z podróży, klimat danego kraju czy wprowadzić do mieszkania niesamowity nastrój w stylu ulubionego miejsca.  


Motoryzacja - prezent taki doskonale sprawdzi się dla chłopców w każdym wieku jak i dla mężczyzn. Jest to również oryginalny pomysł na upominek dla zmotoryzowanej kobiety.


Sztuka - plakaty ukazujące reprodukcję obrazów mogą być dobrym pomysłem dla osób, które interesują się sztuką, malarstwem, a nie mogą pozwolić sobie na zakup prawdziwego obrazu ze względu na cenę lub gabaryty.

Rośliny - szeroki wybór plakatów botanicznych sprawia, że aż ciężko zdecydować się na wybór tylko jednego. Do wyboru są różne rodzaje kwiatów, roślin, szkiców, fotografii w różnej kolorystyce. Świetnie sprawdzi się, zarówno w kuchni, salonie czy nawet w biurze. Może być to trafiony pomysł na elegancki prezent.

Zwierzęta - kto z nas nie kocha zwierząt? Sottio w ofercie posiada wiele ilustracji zwierząt zaczynając od szkiców kończąc na fotografiach. Warto zaznaczyć, że szkice są utrzymane w  bardzo barwnej kolorystyce, także  świetnie będą pasowały również do pokoju dziecięcego jak i do przedpokoju, czy salonu.

  1. Bardzo ważną rolę odgrywa tutaj wiek oraz płeć. Oczywistą  jest, że inaczej będziemy dobierać plakat jako prezent dla chłopca czy dziewczynki, siostry czy dla mamy.  

 

  1. Warto zwrócić uwagę w jakim stylu jest zaaranżowane mieszkanie, czy dany pokój, aby plakat z łatwością wpasował się w ogólny wystrój. Jeśli jednak nie możemy zdobyć takich informacji, można postawić na neutralne plakaty, utrzymane w spokojnej kolorystyce, które wpasują się w każde pomieszczenie.  


Nowoczesne wnętrze

Obraz może zawierać: tabela, roślina i w budynku 

Boho wnętrze


Obraz może zawierać: tabela i w budynku

 

  1. Charakter! Jest to kluczowy element, którego jeśli nie weźmiemy pod uwagę, prezent może zostać spisany na straty. Warto zwrócić uwagę, czy jest to osoba spokojna, czy może bardziej energiczna, jakie lubi kolory, czy jest towarzyska, a może bardziej infantylna. Nawet sposób ubierania może nam wiele powiedzieć o niej powiedzieć. 

 

  1. Może niewielu z nas zdaje sobie z tego sprawę, ale plakat oprócz tego, że ładnie wygląda, pasuje do wnętrza, to może mieć głębsze znaczenie. Bardzo dużo znaczeń przypisanych jest kwiatom, których interpretacja zależy nie tylko od rodzaju rośliny, ale i jej koloru. Trzeba na to bardzo uważać, aby przez przypadek nie popełnić faux pas. Poniżej przedstawimy tylko kilka przykładów znaczeń plakatów botanicznych. Istnieją ich setki, także jeśli brakuje nam pomysłu w jaki sposób dobrać plakat, można zwrócić uwagę na aspekt znaczenia.

Biała róża - to idealny plakat na prezent dla osoby, której chcemy okazać wdzięczność. 

Różowe kwiaty - świetnie wyrażają przyjaźń wobec drugiej osoby.Jak sami widzimy, plakat pomimo tego, że jest bardzo niepozornym prezentem, który może wydawać się zbyt prosty, przy przemyślanej koncepcji może okazać się niesamowitym upominkiem. Dodatkowo, aby nie obdarowywać osoby samym plakatem istnieje możliwość dobrania ramki, która bardziej wyeksponuje plakat oraz przede wszystkim zabezpieczy go przed różnego rodzaju zagnieceniami. Plakat jest to również alternatywa dla osób, które mają ograniczony budżet, a chciałyby kupić coś, co wyróżni się na tle innych prezentów.
Oczywiście wyżej podane plakaty są to tylko przykłady, które mają pomóc w doborze tego idealnego. I aby miało to miejsce, trzeba wziąć pod uwagę wszystkie wyżej wymienione podpunkty. Powstanie wtedy pewność, że prezent w znacznym stopniu nawiązuje do obdarowywanej osoby. Należy jednak pamiętać, że w dawaniu prezentów liczy się głównie pamięć i chęci, bo tego nie zastąpi żaden, nawet najpiękniejszy czy najdroższy prezent. 

Więcej artykułów

Plakaty do restauracji - nasze propozycje

Wystrój lokali gastronomicznych kluczem do sukcesu   Nie ulega wątpliwości, że aranżacja wnętrz restauracji odgrywa kluczową rolę we wszystkich lo...

Ciemnozielone dodatki do salonu - pomysły na aranżacje wnętrz

Zielony kolor- dlaczego warto? Pierwsza myśl jaka przychodzi do głowy po usłyszeniu “zielony” to spokój, odpoczynek, relaks. Ciemnozielony kolor od...