Wystrój lokali gastronomicznych kluczem do sukcesu

 
Nie ulega wątpliwości, że aranżacja wnętrz restauracji odgrywa kluczową rolę we wszystkich lokalach gastronomicznych, często to ona sprawia, że klienci lubią wracać do danego miejsca. Dzieje się tak, ponieważ restauracja, kawiarnia czy chociażby pizzeria są również miejscami, w których powinno się chcieć odpoczywać, przebywać, relaksować.  Ile razy zdarzyło Ci się wyjść z lokalu, który nie wzbudził twojej sympatii? Dzieje się tak, ponieważ wiele lokali nie przykłada zbyt dużej uwagi do dodatków, które mogłyby zmienić zwykłą restaurację w niesamowite miejsce, które samym wystrojem mogłoby przyciągać dodatkowe rzesze klientów. 

Jednym ze sposobów na wyeksponowanie wyjątkowości miejsca, mogą być plakaty dekoracyjne, które idealnie sprawdzają się zarówno w domu, biurze czy lokalach gastronomicznych. Jest to świetna, a zarazem modna alternatywa dla obrazów, które czasami mogą okazać się zbyt obciążające nasz budżet. 
 

Jaki plakat wybrać, aby podkreślić charakter miejsca

Na samym początku należy postawić sobie pytanie: jaki plakat będzie tym idealnym? Na tę odpowiedź składa się wiele czynników, mogą być nimi: rodzaj lokalu, jego wielkość, czy chociażby oferta. Aby dobrać odpowiedni plakat, należy pierwszorzędnie zwrócić uwagę na obecny wystrój restauracji, styl w jakim jest lokal prowadzony, by uniknąć ewentualnych zgrzytów dekoracyjnych. Warto zwrócić uwagę na wystrój małej restauracji, ponieważ właśnie w takich lokalach, w których nie ma za dużo miejsca, łatwo o przesadzenie w dekorowaniu lub dobieranie niepasujących dodatków. W takich przypadkach trzeba trzymać rękę na pulsie i z rozsądkiem dokonywać wyborów. 
Jeśli nie wiemy jakich dodatków potrzebuje restauracja warto zwrócić uwagę na trendy wnętrzarskie, które obecnie panują. Do aktualnie modnych wzorów, które zastosowanie znajdą w wielu wnętrzach zaliczamy:
  • motywy roślinne
 
  • motywy japońskie

 
  • wzory art deco

 
Dzisiaj na tapet weźmiemy restauracje: polskie, włoskie,amerykańskie, wegańskie, sushi, pizzerie, kawiarnie. Każde z tych miejsc zasługuje na odpowiednio dobrane dekoracje wnętrz. Warto podkreślić, że przebywanie w restauracji powinno być również ucztą dla naszych oczu.  Poniżej chcemy przedstawić kilka naszych propozycji plakatów Sottio, które idealnie powinny wpasować się w poszczególny wystrój wnętrz każdej restauracji.
 

Restauracja polska 

Każdemu z nas typowa polska restauracja kojarzy się z domowym jedzeniem, ciepłem swojskością. Dlatego plakat musi być dobrany w taki sposób, aby nadawał jeszcze więcej przytulności. Mogą to być plakaty, które wkomponują się w temat swojskości: owoce, kwiaty,  krajobrazy, zwierzęta. Należy stawiać na ciepłe odcienie, delikatne grafiki.
 
 

Restauracja włoska

Włochy, czyli gorące słońce, przepiękne uliczki, makarony, pizze. Oprócz tego,      że restauracja podaje dania rodem przywiezione z tego kraju, ważnym jest wprowadzenie jedynego, niepowtarzalnego klimatu, aby móc czuć się niczym w przydrożnej restauracji w Neapolu. 


 

Restauracja amerykańska

W tym przypadku należy postawić na plakaty w bardziej nowoczesnym stylu, mogą to być zdjęcia amerykańskich miast wiodących szybkie życie oraz charakterystycznych budowli, lub wziąć ten temat z całkiem innej strony i postawić na wystrój w stylu małych, przydrożnych lokali.Restauracja wegańska

Czyli restauracja w najbardziej ekologicznym wydaniu. Tym razem stawiamy na naturalność, zieleń, botanikę. Najlepiej sprawdzi się tutaj połączenie naturalności, zieleni z nowoczesnością i najnowszymi trendami. Tak aby jak najlepiej przybliżyć klienta do natury.
 

Restauracja sushi

Aranżacja restauracji sushi jest bardzo wymagająca. W odpowiedni sposób trzeba dobrać dekoracje w japońskim stylu do już bardzo powszechnych, nowoczesnych wnętrz. Wbrew pozorom takie połączenie często się sprawdza i dzięki swojej niekonwencjonalności przyciąga wzrok wielu osób.
 

Pizzeria

Jest to lokal, który jest bardzo uniwersalnym miejscem, jeśli chodzi o dobieranie dodatków. Wszystko zależy w jakim stylu jest prowadzona. Może to być pizzeria, która wzoruje się na włoskim klimacie, na amerykańskim, za punkt może również nie obierać żadnego kierunku i stworzyć swój własny styl i nastrój.  

 

Kawiarnia 

Kto z nas nie lubi przesiadywać w kawiarni, pić filiżankę czarnej kawy i odpoczywać od codziennego zgiełku? I to właśnie kawiarnia jest takim miejscem, w którym ogromną rolę odgrywa wystrój wnętrz, a dodatki np. takie jak plakat, często nadają klimat całemu pomieszczeniu. Lokale te urządzane są w przeróżnych stylach, zaczynając od stylu boho, kończąc na minimalizmie i nowoczesności.


 
Przy wybieraniu plakatu do restauracji należy pamiętać o tym, że nie każdy będzie pasował do wszystkich wnętrz. Wystrój wnętrz restauracji, bez względu na jej wielkość, ofertę czy styl jest jednym z kluczowych czynników osiąganego sukcesu. Wystrój lokalu gastronomicznego jest bardzo ważnym czynnikiem, ponieważ jest to pierwsza rzecz, która przykuwa uwagę potencjalnego klienta. Dopiero później decyduje się on na złożenie zamówienia. Istotne jest to, żeby aranżacja była oryginalna oraz przyjemna dla oka, aby klient miał ochotę wracać do lokalu jak najczęściej. Trzeba się jednak mieć na baczności, ponieważ z wystrojem można tak samo łatwo przesadzić jak z przyprawami w kuchni. Gastronomia jest bardzo wymagająca dziedziną, w której panuje ogromna konkurencja. Także, aby wyróżnić się na tle konkurencji i przyciągać nowych gości, należy przeanalizować co najbardziej zwraca uwagę klientów, być oryginalnym oraz oferować oczywiście najlepsze jedzenie. 

Więcej artykułów

Plakaty na prezent - czy mogą być dobrym pomysłem?

Plakat dekoracyjny, czyli prezent dla każdego W życiu każdego z nas nastąpiła taka chwila, w której stanęliśmy przed wyborem prezentu dla bliskie...